SESJA NOWORODKOWA

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

– Sesję najlepiej wykonać pomiędzy 5 a 14 dniem życia maluszka. Jest to czas kiedy dziecko przeważnie śpi głębokim snem, a dodatkowo jest bardzo plastyczne, co ułatwia wykonanie tego typu zdjęć. Sesja w późniejszym terminie jest również możliwa (do 6 tygodnia życia), jednak może być trudniejsza do wykonania – dziecko jest już bardziej czujne i mniej plastyczne.

Ile wcześniej należy zarezerwować termin?

– Wstępny termin sesji najlepiej zarezerwować jeszcze w czasie ciąży, a potwierdzić i ustalić szczegóły w momencie, kiedy maluszek będzie już na świecie.

Co należy ze sobą zabrać?

– Dobrze jest mieć kilka pieluszek, chusteczki, kosmetyki pielęgnacyjne, smoczek, kocyk. Jeśli dziecko jest karmione z butelki to również zapas mleka.

Czy jest możliwość wykonania takiej sesji w domu?

– Tak, jak najbardziej. Potrzebne jest jedynie jasne pomieszczenie, z wolną powierzchnią o wymiarach minimum 2 na 2 metry i dzienne światło.

Ile trwa sesja?

– Czas trwania sesji jest sprawą bardzo indywidualną. Wszystko zależy od tego, ile czasu będzie potrzebne na usypianie, przewijanie, karmienie itd. Stąd dosyć duża rozpiętość czasowa – od ok. 2 do 4 godzin.

Czy trzeba mieć swoje ubranka, rekwizyty?

– Nie. Wszystkie prezentowane na zdjęciach stylizacje, stroje, dodatki, tła itd. są dostępne na każdej sesji. Jeśli natomiast ktoś ma życzenie, to bez problemu można przynieść również coś swojego.

SESJA CIĄŻOWA

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

– Tego typu sesję najlepiej wykonać w 8. miesiącu ciąży.

Czy trzeba mieć własny strój?

– Nie. Są dostępne specjalne suknie do tego typu zdjęć. Oczywiście można przygotować własne stylizacje – od dżinsów i koszuli po eleganckie stroje – wedle upodobań.

SESJA DZIECIĘCA

Od jakiego wieku można wykonać sesję dziecięcą?

–  Najlepszym okresem do rozpoczęcia tego typu sesji jest czas kiedy dziecko już samodzielnie siedzi (około 6 miesięcy).

Jak długo trwa taka sesja?

– Zdjęcia trwają przeważnie około 1,5 godziny. Później dziecko jest już zwykle zmęczone i znudzone.

Czy trzeba coś ze sobą zabrać?

– Zawsze zachęcam do wzięcia ulubionej zabawki, bądź czegoś, co zwykle przykuwa uwagę dziecka i wzbudza jego zainteresowanie.

Czy trzeba mieć własne ubranka?

– Dla dzieci do 3. roku życia nie, powyżej już tak.

INFORMACJE OGÓLNE

– Na wszystkich typach sesji jest możliwość wykonania zdjęć rodzinnych.

– Nie martwimy się czy dziecko będzie spało, czy będzie ładnie pozowało – to już zostaje po mojej stronie 🙂

– Na sesję przychodzimy zrelaksowani i uśmiechnięci, nie boimy się aparatu – wszystko po to,  aby zatrzymać na zawsze czas i stworzyć piękną pamiątkę na długie lata 🙂

SESJA W PREZENCIE – istnieje możliwość zakupu specjalnego vouchera na dowolną sesję i podarowania go w formie prezentu. Zaproszenie jest imienne, okres ważności vouchera to 2 miesiące.

Do zobaczenia!
Magdalena Rup